Hotel Bohema Bydgoszcz
BOHEMA HOTEL & SPA
BYDGOSZCZ
Hotel
Restauracja
SPA
E-mail
  +48 52 5 600 602
  +48 52 5 600 600
  +48 52 582 64 40
rezerwacja@hotelbohema.pl
EN

Darmowe WiFi

Artyści w Bohemie

 

Wraz z Tomaszem Raczkiem (krytyk filmowy) i Armenem Mekhakyan”e (psycholog coach biznesu) zapraszamy Państwa 26.11.2017r,o godz. 17.00 do Sali Rubinowej hotelu Bohema, na naszą nową formę spotkań w ramach cyklu „Artyści w Bohemie”, którą nazwaliśmy BUTIKOWYM ART-KINO W BOHEMIE.

Na pierwsza projekcję filmową i wspólną dyskusję po, przy kieliszku wina, wybraliśmy film pt. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

http://film.com.pl/recenzje/10037778/Dobrze-sie-klamie-w-milym-towarzystwie-sekrety-rzadza-zyciem.html

 

Jak z oglądania filmów co wszyscy przecież uwielbiamy – uczynić narzędzie, które sprawi, że nasze życie stanie się lepsze, bogatsze, bardziej satysfakcjonujące ? Chcemy namówić Was, aby nie kojarzyć kina tylko z rozrywką, ale dostrzec też ogromne możliwości jakie daje nam ono w procesie poznawanie siebie, a także w pracy nad sobą.

Rola krytyka filmowego i psychologa, w której występują nasi prowadzący, umożliwia moderowanie wspólną dyskusją i daje też szansę do rozmów indywidualnych.

Szanowni Państwo !

W naszym kinie nie ma widzów lepszych i gorszych, nie ma najmądrzejszych i głupszych. Nie ma też znaczenia, ile kto widział wcześniej filmów, jaką ma erudycję czy wyobraźnię – liczy się przede wszystkim to, jak potrafi zagospodarować emocje, których doświadczył i co z nimi zrobi po wyjściu z Art- Kina w Bohemie.

 

 

 

 

 

 

 


17 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 wraz z Tomaszem Raczkiem zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie w klimacie Świat Bożego Narodzenia
z Grażyną Łobaszewską nazywaną polską Arethą Franklin.

Wieczór wypełni wywiad i recital, a zwieńczeniem będzie specjalnie na tę okoliczność przygotowana przez kucharzy restauracji Weranda, kolacja o smaku i zapachu Świat Bożego Narodzenia.

Grażyna Łobaszewska znana jest z takich utworów jak: „ Czas nas uczy pogody”, „Magiczne ognie”, „Gdybyś” , „Brzydcy” , ale również z kolęd i pastorałek wykonywanych wg Jej własnej jazzowej interpretacji.

Jej ostatni Album pt. „Sklejam się” jest pełen energii, z którą dzieli się w każdym zawartym na płycie utworze. Wielu z nas, jak mówi, w jakiś sposób jest poraniony, popękany, po różnych życiowych zakrętach. Każda skaza boli i warto się poskładać, posklejać na nowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALENDARIUM  SEZON IX cz.1


 


GALERIA HOTELU BOHEMA

Wystawa malarstwa Jana Kośmiei.
Zdjęcia: Anita Michniewska

Jan KośmiejaIMG_0896-2

Urodził się w 1983 roku. Jest absolwentem Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych; dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2016 roku w Pracowni Malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego.

Dominującym doznaniem, jakie wytwarza się podczas obcowania z eksponowanymi obrazami Jana Kośmieji, jest poczucie ponadzmysłowości powołujących je do istnienia artystycznych wizji oraz przekonanie, że stanowią one ilustrację stanu umysłu twórcy. Prace Kośmieji utrzymane są w duchu estetyczno-emocjonalnym, dla którego tonacja barwna jest wartością nadrzędną w stosunku do pozostałych elementów formy plastycznej. Obok zestawów wysublimowanych, lecz wyrazistych kolorów, aspektem dopełniającym całość jego opowieści wizualnych są niezwykle powściągliwe, acz konsekwentnie przeprowadzone parcelacje płaszczyzn obrazów.

W zdecydowanej większości z nich mamy do czynienia z podziałem dwójkowym (czasem pojawia się w nich jeszcze jedno -trzecie cięcie), przy czym dolna część kompozycji (zazwyczaj proporcjonalnie mniejsza) jest w opozycji do dominującego w układzie fragmentu górnego.

Ta część kompozycji, wypełniona barwami świetlistymi i transparentnymi, kojarząca się bardziej ze sferą ducha i ruchliwości intelektualnej, jest konfrontowana ze statycznie ujętą częścią dolną, odczuwalną jako bardziej ziemską niż niebiańską. Barwy chromatyczne, nałożone na dopasowane do siebie niczym puzzle kształty, współgrają ze sobą, wytwarzając strumień konsonansowo brzmiących bodźców, kojarzących się z modlitwą, melorecytacją czy inkantacją. Obrazy Kośmieji wydają się próbować ewokowania tych stanów emocjonalnych, które wywołane zostały kontemplacją ambiwalentnych zasad bytu: istnienia i nicości, rozpadu i powstania, aktywności i bezwładu. Z nich to wyłania się zadziwiająco stabilna coincidetia oppositirum…

 

 

 


Artyści w Bohemie - Patronat


 


Zapraszamy do obejrzenia filmów ze spotkań z ….

Arturem Andrusem

Film z III sezonu spotkań

Markiem Niedźwieckim

Maciejem Maleńczukiem

Adamem Nowakiem

Jurkiem Owsiakiem

Anną Marią Jopek

Wojciechem Pszoniakiem

Zbigniewem Wodeckim

Korą Jackowską

Wojciechem Mannem

Jackiem Wójcickim

Krzysztofem Zanussi

Olgą Tokarczuk

Nasi dotychczasowi Goście cyklu Artyści w Bohemie

AKTORZY
Wojciech Pszoniak, Stanisław Mikulski, Cezary Żak, Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Jan Nowicki, Beata Tyszkiewicz,
Daniel Olbrychski,Stanisław Tym, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Kowalewski, Katarzyna Figura, Magdalena Zawadzka,
Grażyna Szapołowska, Wiktor Zborowski, Ewa Kasprzyk, Anna Seniuk, Cezary Żak, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Zbyszek Buczkowski, Jacek Borkowski, Stanisława Celińska

MUZYCY
Anna Maria Jopek, Adam Nowak, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka & John Porter, Andrzej Sikorowski, Hanna Banaszak, Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki, Kora -Olga Jackowska, Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Konrad Mastyło, Grzegorz Turnau, Izabela Trojanowska, Mieczysław Szcześniak

DZIENNIKARZE I PISARZE
Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki, Artur Andrus, Wojciech Mann, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Tomasz Raczek

REŻYSERZY
Krzysztof Zanussi

SPORTOWCY
Wojciech Fibak, Zbigniew Boniek, Aleksander Doba

PREZYDENTOWA
Jolanta Kwaśniewska