Hotel Bohema Bydgoszcz
BOHEMA HOTEL & SPA
BYDGOSZCZ
Hotel
Restauracja
SPA
E-mail
  +48 52 5 600 602
  +48 52 5 600 600
  +48 52 582 64 40
rezerwacja@hotelbohema.pl
EN

Darmowe WiFi

Artyści w Bohemie

KALENDARIUM  SEZON IX cz.2


Piotr Fronczewski – ikona polskiego aktorstwa teatralnego i filmowego. Kocha zarówno deski teatru, jak i kamerę. Oprócz tego satyryk znany z kabaretu Olgi Lipińskiej i Pod Egidą oraz piosenkarz. Jeden z najpiękniejszych głosów w Polsce. Pojawia się jako narrator, czyta audiobooki, dubbinguje .

Pod pseudonimem Franek Kimono nagrywał płyty muzyczne, które miały być parodią muzyki disco. Nie sposób wymienić jego bogatej filmografii. Zasłynął m.in. w takich produkcjach jak: Trędowata, Znachor, Hali Szpicbródka, Lata dwudzieste… lata trzydzieste,  Konsul, Dzień świra oraz jako odtwórca ról w serialach TV: Rodzina zastępcza, Magda M., Defekt, czy ostatnio W rytmie serca. Ulubieniec dziecięcej publiczności dzięki słynnej kreacji Pana Kleksa.

Fronczewski tak opisuje swoje aktorstwo:

„Człowiek rodzi się aktorem, tak jak rodzi się księciem. Nie gra się po to, żeby zarabiać na życie. Gra się po to, żeby kłamać, żeby siebie okłamywać, żeby można było być tym, kim nie można być, ponieważ ma się dosyć bycia tym, kim się jest. Gra się dobrych, bo jest się złym, świętych, bo jest się podłym, morderców, bo jest się kłamcą z urodzenia. Gra się, aby się nie znać, i gra się, ponieważ zna się siebie za dobrze. Gra się, bo kocha się prawdę, i gra się, ponieważ nienawidzi się prawdy. Gra się, bo zwariowałoby się nie grając. To nie moje! Ale jest w tym styl, i szyk i dużo racji.”

O sobie na żywo Piotr Fronczewski dla Państwa  w rozmowie z Tomaszem Raczkiem 28 stycznia o godz. 17.00                    w restauracji Weranda Hotelu Bohema.

BILETY WYPRZEDANE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


25.02.2018 r. o godz.18.00, restauracja Weranda Hotelu Bohema.

Bartłomiej Topa – aktor filmowy i telewizyjny. Na studiach aktorskich w łódzkiej filmówce znalazł się, aby zaimponować dziewczynie. Spodobało mu się i został.

Swoją karierę rozpoczynał w teatrze, gdzie za rolę w przedstawieniu „Ryszard III” otrzymał nagrodę na  IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. W latach 90′ aktor pojawił się w kilku produkcjach, m.in. w głośnym filmie u Kieślowskiego „Trzy kolory: Biały”. Dużą popularność i rozpoznawalność na ulicy zyskał grając Zenka w serialu „Złotopolscy”, w którym grał do 2006 roku. „Bardzo miło wspominam pracę w serialu i rolę Zenka, ale ona jest już za mną” – powiedział Topa.

W ostatnich latach oglądać mogliśmy go  zarówno w popularnych serialach „Trzeci Oficer”, „Szpilki na Giewoncie”, „Druga szansa”,  jak i w uznanych rodzimych produkcjach Wojciecha  Smarzowskiego np.”Wesele” i „Dom zły”.

B.Topa od pewnego czasu zajmuje się także produkcją filmową – jest współzałożycielem firmy producenckiej „Film It”.

We wrześniu  2016 r. pojawił się  na ekranie kina w filmie „Sługi Boże” w roli  komisarza Warskiego, policjanta dążącego do odkrycia prawdy o śmierci.

„Sługi boże” to mroczne, pełne zagadek, kino gatunkowe, którego kontynuacja nastąpi w wersji telewizyjnej odcinków serialowych pod tym samym tytułem. Zdradzili nam to osobiście reżyser Mariusz Gawryś i odtwórca głównej roli Bartek Topa na Festiwalu Suspense w Kołobrzegu.

Komisarz Warski  w pełnej gotowości  dla Państwa w rozmowie z Tomaszem Raczkiem  już 25.02.2018 r.

Bilet w cenie 160 zł obejmuje wstęp na spotkanie oraz czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo, specjalnie przygotowaną na tę okazję przez szefa kuchni restauracji Weranda.

 


Butikowe Art-Kino w Bohemie

18 marca 2018 r. godz. 17.00 Sala Rubinowa w Hotelu Bohema

Bilet w cenie 50 zł obejmuje wstęp na projekcję filmu i dyskusję po nim poprowadzoną  przez Tomasza Raczka
przy kieliszku wina.

Po wyjątkowej udanej premierze w listopadzie 2017 r. kontynuujemy wraz z Tomaszem Raczkiem (krytyk filmowy) cykl projekcji filmowych i wspólnych dyskusji po nich. Na marcowa projekcję wybraliśmy tytuł „Jestem Rosa”

Produkcja: Brazylia

Gatunek: dramat

Reżyseria: Lais Bondazky

Obsada: Maria Riberiro, Clarisse Abujamra, Paulo Vilhena, Felipe Rocha, Rosa, bohaterka filmu,  ma dopiero 38 lat. Znajduje się w przestrzeni między młodością a wiekiem średnim. Staje przed pokusą radykalnej zmiany swojego życia, zerwania rodzinnych więzi, nowego otwarcia, ekscytującej miłosnej przygody, prowadzącej do wyrwania z sieci małżeńskich więzów. Nowe kusi, stare męczy, a jednak wybór nie jest prosty i oczywisty. To, co jest, choć do końca nie satysfakcjonuje, nie daje się tak łatwo zostawić w imię tego, co być dopiero może.

Uporządkowany dotąd świat Rosy wywraca się do góry nogami. Bohaterka rozpoczyna wewnętrzną wędrówkę celem odkrycia własnej tożsamości.

Czy przy okazji odnajdzie także w sobie silną, niezależną kobietę?

Reżyserka Laís Bodanzky sprawnie łączy tę mozaikę wątków.

O trudnych, złożonych dylematach Rosy mówi w dojrzały i wyważony sposób. Nie próbuje przekonać widza, że sama wie lepiej od bohaterki, co robić w zawiłych życiowych sytuacjach, nie podsuwa moralistycznych recept, lojalnie obserwuje decyzje Rosy i jej bliskich. Z dużą wyrozumiałością i humorem pokazuje, że każde pokolenie popełnia te same błędy, co poprzednie, i jak efemeryczne bywają recepty na odmianę życia i świata.

Zwiastun filmu:


22 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa do restauracji Weranda  na kolejne spotkanie

z Grzegorzem Turnauem i winami z winnicy Turnau.

Wieczór wypełni wino, śpiew i wystawna czterodaniowa kolacja. Jacek i Grzegorz Turnau opowiedzą o stworzeniu Winnicy Turanu, powrocie do rodzinnych tradycji, pasji i przyjaźni.

Po recitalu  Grzegorza czekać będą na Państwa wykwintne autorskie dania szefa kuchni restauracji Weranda i bogata degustacja specjalnie dobranych do nich win z Winnicy Turnau.

To będzie wyjątkowe spotkanie, na którym poznamy naszego Gościa nie tylko muzycznie, ale również poznamy jego pasje.

Zapowiada się  prawdziwa uczta dla duszy i ciała!

Bilet w cenie 250 zł

 

 

 

 

 

 

 


 

 


GALERIA HOTELU BOHEMA

IMG_0896-2

Wystawa malarstwa Jana Kośmiei.
Zdjęcia: Anita Michniewska

Jan Kośmieja urodził się w 1983 roku. Jest absolwentem Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych; dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2016 roku w Pracowni Malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego.Dominującym doznaniem, jakie wytwarza się podczas obcowania z eksponowanymi obrazami Jana Kośmieji, jest poczucie ponadzmysłowości powołujących je do istnienia artystycznych wizji oraz przekonanie, że stanowią one ilustrację stanu umysłu twórcy. Prace Kośmieji utrzymane są w duchu estetyczno-emocjonalnym, dla którego tonacja barwna jest wartością nadrzędną w stosunku do pozostałych elementów formy plastycznej. Obok zestawów wysublimowanych, lecz wyrazistych kolorów, aspektem dopełniającym całość jego opowieści wizualnych są niezwykle powściągliwe, acz konsekwentnie przeprowadzone parcelacje płaszczyzn obrazów.

W zdecydowanej większości z nich mamy do czynienia z podziałem dwójkowym (czasem pojawia się w nich jeszcze jedno -trzecie cięcie), przy czym dolna część kompozycji (zazwyczaj proporcjonalnie mniejsza) jest w opozycji do dominującego w układzie fragmentu górnego.

Ta część kompozycji, wypełniona barwami świetlistymi i transparentnymi, kojarząca się bardziej ze sferą ducha i ruchliwości intelektualnej, jest konfrontowana ze statycznie ujętą częścią dolną, odczuwalną jako bardziej ziemską niż niebiańską. Barwy chromatyczne, nałożone na dopasowane do siebie niczym puzzle kształty, współgrają ze sobą, wytwarzając strumień konsonansowo brzmiących bodźców, kojarzących się z modlitwą, melorecytacją czy inkantacją. Obrazy Kośmieji wydają się próbować ewokowania tych stanów emocjonalnych, które wywołane zostały kontemplacją ambiwalentnych zasad bytu: istnienia i nicości, rozpadu i powstania, aktywności i bezwładu. Z nich to wyłania się zadziwiająco stabilna coincidetia oppositirum…

 

 

 


Artyści w Bohemie - Patronat


 


Zapraszamy do obejrzenia filmów ze spotkańFilm SEZON ARTYSCI W BOHEMIE 2011/2012

Film ARTUR ANDRUS

Film JUSTYNA STECZKOWSKA

Film MAREK NIEDŹWIECKI

Film ARTYŚCI W BOHEMIE SEZON 2010/2011

Film MACIEJ MALEŃCZUK

Film ADAM NOWAK (RAZ DWA TRZY)

Film JUREK OWSIAK

Film ANNA MARIA JOPEK

Film WOJCIECH PSZONIAK

Film ARTYŚCI W BOHEMIE 2010-2011

Film KATARZYNA FIGURA

Film KORA JACKOWSKA

Film ZBIGNIEW WODECKI

Film KRZYSZTOF ZANUSSI

Film JACEK WÓJCICKI

Film OLGA TOKARCZUK

Film WOJCIECH MANN

Film KRZYSZTOF KOWALEWSKI

Film GRAŻYNA WOLSZCZAK

Nasi dotychczasowi Goście cyklu Artyści w Bohemie

AKTORZY
Wojciech Pszoniak, Stanisław Mikulski, Cezary Żak, Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Jan Nowicki, Beata Tyszkiewicz,
Daniel Olbrychski, Stanisław Tym, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Kowalewski, Katarzyna Figura, Magdalena Zawadzka,
Grażyna Szapołowska, Wiktor Zborowski, Ewa Kasprzyk, Anna Seniuk, Cezary Żak, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Zbyszek Buczkowski, Jacek Borkowski, Stanisława Celińska

MUZYCY
Anna Maria Jopek, Adam Nowak, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka & John Porter, Andrzej Sikorowski, Hanna Banaszak, Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki, Kora -Olga Jackowska, Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Konrad Mastyło, Grzegorz Turnau, Izabela Trojanowska, Mieczysław Szcześniak

DZIENNIKARZE I PISARZE
Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki, Artur Andrus, Wojciech Mann, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Tomasz Raczek

REŻYSERZY
Krzysztof Zanussi

SPORTOWCY
Wojciech Fibak, Zbigniew Boniek, Aleksander Doba

PREZYDENTOWA
Jolanta Kwaśniewska