Hotel Bohema Bydgoszcz
  Hotel +48 52 5 600 602 | Restauracja +48 52 5 600 600 | SPA & Gabinety Clarins +48 52 582 64 40

Artyści w Bohemie

WSPOMNIENIE


 plansza VIII sezon finał

Aleksander Doba z niespotykaną energią zabrał nas w bezkres oceanów.

Jacek Borkowski w spektaklu kabaretowym poprowadził z Adamem Mariańskim psychoterapię namawiając do seksu grupowego.

Ewa Kasprzyk w roli Patty – gwiazdy porno stworzonej przez Almodovara zwierzała się z najskrytszych przeżyć i intymnych przygód.

Izabela Trojanowska paradnie wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Marian Dziędziel swoją skromnością przyprawił nas o dreszcze i spontanicznie wystąpił w piosence „Oj synku” w duecie z naszym kelnerem ( Sławomirem Lemieszewskim ).

Zbyszek Buczkowski opowiadał nieprawdopodobne historie np. jak był bodygardem samej Jacqueline Kennedy, a cała sala śpiewała z nim piosenkę „Sibą, sibą”.

Grzegorz Turnau i Jacek Turnau wzięli nas pod swoje skrzydła – to była uczta dla duszy i ciała.

VIII sezon Artystów w Bohemie – to był prawdziwy odlot ! …

 


GALERIA HOTELU BOHEMA

Wystawa malarstwa Jana Kośmiei.
Zdjęcia: Anita Michniewska

Jan KośmiejaIMG_0896-2

Urodził się w 1983 roku. Jest absolwentem Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych; dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2016 roku w Pracowni Malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego.

Dominującym doznaniem, jakie wytwarza się podczas obcowania z eksponowanymi obrazami Jana Kośmieji, jest poczucie ponadzmysłowości powołujących je do istnienia artystycznych wizji oraz przekonanie, że stanowią one ilustrację stanu umysłu twórcy. Prace Kośmieji utrzymane są w duchu estetyczno-emocjonalnym, dla którego tonacja barwna jest wartością nadrzędną w stosunku do pozostałych elementów formy plastycznej. Obok zestawów wysublimowanych, lecz wyrazistych kolorów, aspektem dopełniającym całość jego opowieści wizualnych są niezwykle powściągliwe, acz konsekwentnie przeprowadzone parcelacje płaszczyzn obrazów.

W zdecydowanej większości z nich mamy do czynienia z podziałem dwójkowym (czasem pojawia się w nich jeszcze jedno -trzecie cięcie), przy czym dolna część kompozycji (zazwyczaj proporcjonalnie mniejsza) jest w opozycji do dominującego w układzie fragmentu górnego.

Ta część kompozycji, wypełniona barwami świetlistymi i transparentnymi, kojarząca się bardziej ze sferą ducha i ruchliwości intelektualnej, jest konfrontowana ze statycznie ujętą częścią dolną, odczuwalną jako bardziej ziemską niż niebiańską. Barwy chromatyczne, nałożone na dopasowane do siebie niczym puzzle kształty, współgrają ze sobą, wytwarzając strumień konsonansowo brzmiących bodźców, kojarzących się z modlitwą, melorecytacją czy inkantacją. Obrazy Kośmieji wydają się próbować ewokowania tych stanów emocjonalnych, które wywołane zostały kontemplacją ambiwalentnych zasad bytu: istnienia i nicości, rozpadu i powstania, aktywności i bezwładu. Z nich to wyłania się zadziwiająco stabilna coincidetia oppositirum…

 

 

 


Artyści w Bohemie - Patronat


 


Zapraszamy do obejrzenia filmów ze spotkań z ….

Arturem Andrusem

Film z III sezonu spotkań

Markiem Niedźwieckim

Maciejem Maleńczukiem

Adamem Nowakiem

Jurkiem Owsiakiem

Anną Marią Jopek

Wojciechem Pszoniakiem

Zbigniewem Wodeckim

Korą Jackowską

Wojciechem Mannem

Jackiem Wójcickim

Krzysztofem Zanussi

Olgą Tokarczuk

Nasi dotychczasowi Goście cyklu Artyści w Bohemie

AKTORZY
Wojciech Pszoniak, Stanisław Mikulski, Cezary Żak, Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Jan Nowicki, Beata Tyszkiewicz,
Daniel Olbrychski,Stanisław Tym, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Kowalewski, Katarzyna Figura, Magdalena Zawadzka,
Grażyna Szapołowska, Wiktor Zborowski, Ewa Kasprzyk, Anna Seniuk, Cezary Żak, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Zbyszek Buczkowski, Jacek Borkowski, Stanisława Celińska

MUZYCY
Anna Maria Jopek, Adam Nowak, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka & John Porter, Andrzej Sikorowski, Hanna Banaszak, Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki, Kora -Olga Jackowska, Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Konrad Mastyło, Grzegorz Turnau, Izabela Trojanowska, Mieczysław Szcześniak

DZIENNIKARZE I PISARZE
Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki, Artur Andrus, Wojciech Mann, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Tomasz Raczek

REŻYSERZY
Krzysztof Zanussi

SPORTOWCY
Wojciech Fibak, Zbigniew Boniek, Aleksander Doba

PREZYDENTOWA
Jolanta Kwaśniewska