Hotel Bohema Bydgoszcz
Hotel
Restauracja
SPA
E-mail
  +48 52 5 600 602
  +48 52 5 600 600
  +48 52 582 64 40
rezerwacja@hotelbohema.pl
EN

Darmowe WiFi
REZERWACJA ONLINE

Przyjazd
Wyjazd

Artyści w Bohemie

BOHEMA BUTIK HOTEL & SPA
Już od dziesięciu lat w stylowych wnętrzach pięciogwiazdkowego hotelu Bohema organizujemy spotkania ze znanymi osobistościami świata kultury, sztuki i sportu w cyklu „Artyści w Bohemie”.

Zaczynaliśmy od małych form teatralnych z udziałem aktorów z Bydgoszczy i Torunia.
Obecnie robimy fantastyczne spotkania ze wspaniałymi ludźmi, znanymi w kraju i poza jego granicami. Są to ludzie wyjątkowi, charyzmatyczni, często kontrowersyjni. Takie spotkania zaplanowane są raz
w miesiącu, a gwarantem ich wysokiego poziomu jest prowadzący – sam TOMASZ RACZEK,
który mówi: Magiczna sytuacja polegająca na tym, że naprzeciwko siebie siada dwoje ludzi,
którzy patrzą sobie w oczy, a potem szczerze rozmawiają o tym, co naprawdę ważne i ciekawe,
nie ma sobie równych”
.

Zapraszamy do inspirujących rozmów w unikatowej przestrzeni Restauracji Weranda z widokiem na Fontannę Potop w Parku Kazimierza Wielkiego. Zapraszamy do wymiany myśli, emocji, opinii i kontaktów.
W kameralnym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 50 osób,a uczestnicy mają możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z zaproszonymi Gośćmi.
Każde spotkanie przywołuje atmosferę wykwintu, ma niepowtarzalny scenariusz, a wieńczy je szczególnie na tę okazję przygotowana kolacja przez szefa kuchni Kamila Strawiaka, która zainspirowana jest twórczością Gwiazdy wieczoru.

Podczas kolejnych sezonów powstały nowe formy cyklu „Artyści w Bohemie”. Były małe formy teatralne, a Tomasz Raczek zainspirował nas do Butikowego Art- Kina w Bohemie, czyli projekcji filmowych i wspólnych dyskusji po nich, które prowadzi sam mistrz.


 16.12.2018 o godz. 17:00 restauracja Weranda hotelu Bohema.

 

Sonia Bohosiewicz to aktorka filmowa i teatralna. Na ekranie debiutowała małą rolą w filmie „Spis cudzołożnic”. Duży sukces odniosła w produkcji Łukasza Palkowskiego „Rezerwat”, gdzie zagrała zmysłową fryzjerkę Hankę. Za tę rolę otrzymała wiele nagród m.in. Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii: ODKRYCIE ROKU.
W kolejnych produkcjach grała role drugoplanowe: „Wojna polsko-ruska” w reżyserii Xawerego Żuławskiego, za którą została nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii: najlepsza drugoplanowa rola kobiecą czy w: „Jeszcze nie wieczór”, „Miłość na wybiegu”. Aktorka znana jest także z ról w serialach:”39 i pół”, „Usta, usta”, „Na dobre i na złe”, Magda M.”, „Pierwsza miłość”.
Sonia Bohosiewicz to kobieta pełna wdzięku i temperamentu, dysponująca uwodzicielskim, jazzowym wokalem. Swoje marzenie muzyczne spełniła realizując recital „10 sekretów Marlin Monroe”. Spektakl powstał z miłości do śpiewania i fascynacji gwiazdą z Hollywood. Te skrywające niewyjaśnione tajemnice jej talentu poznamy podczas świątecznego spotkania, które oprócz rozmowy z Tomaszem Raczkiem wypełni recital w jej wykonaniu.

Bilet w cenie 180 zł obejmuje wstęp na spotkanie oraz recital Gwiazdy, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo, specjalnie przygotowaną na tę okazję przez szefa kuchni restauracji Weranda.

To będzie prawdziwa uczta dla duszy i ciała!

Ilość miejsc ograniczona!

Bilety na spotkanie można zakupić w recepcji Hotelu Bohema lub on-line


13.01.2019 o godz. 17:00 restauracja Weranda hotelu Bohema.

Wraz z Jose Torres`em zapraszamy Państwa w karnawałową podróż, w krainę latynoskich rytmów, dźwięków rodem z Kuby i Ameryki Łacińskiej oraz anegdot związanych z życiem Hawany.

Torres to najsłynniejszy polski Kubańczyk, tancerz i instruktor salsy, mistrz instrumentów perkusyjnych.
Artysta grał ze znakomitymi jazzmanami: Tomaszem Stańko, Zbigniewem Lewandowskim, Zbigniewem Namysłowskim. Współpracował też z rockmanami: Johnem Porterem, Maanamem, Obywatel GC czy artystami muzyki popularnej i poetyckiej m.in. Michałem Bajorem.

W latach 90. do grona Jego muzycznych kompanów dołączyły: Maryla Rodowicz, Urszula, Kayah
i Majka Jeżowska oraz panowie: Stanisław Soyka, Marek Raduli, Ryszard Rynkowski, Marek Kościkiewicz, Michał Lorenc, a także zespoły: Budka Suflera, Raz Dwa Trzy czy Stare Dobre Małżeństwo.
Był gościem wielu popularnych talk showów jak: Rozmowy w Toku, Wieczór z Alicją, Bezludna Wyspa, Kuba Wojewódzki czy Dzień Dobry TVN. W spotkaniu z Tomaszem Raczkiem Kubańczyk nie tylko opowie o sobie, ale też pokaże Państwu jak znakomicie gra i tańczy.

Bilet w cenie 180 zł obejmuje wstęp na spotkanie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo, specjalnie przygotowaną na tę okazję przez szefa kuchni restauracji Weranda.

Ilość miejsc ograniczona!

Bilety na spotkanie można zakupić w recepcji Hotelu Bohema lub on-line


Termin i program kolejnych spotkań Jubileuszowego cyklu przedstawimy Państwu w najbliższym czasie.


 


GALERIA HOTELU BOHEMA

IMG_0896-2

Wystawa malarstwa Jana Kośmiei.
Zdjęcia: Anita Michniewska

Jan Kośmieja urodził się w 1983 roku. Jest absolwentem Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych; dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2016 roku w Pracowni Malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego.Dominującym doznaniem, jakie wytwarza się podczas obcowania z eksponowanymi obrazami Jana Kośmieji, jest poczucie ponadzmysłowości powołujących je do istnienia artystycznych wizji oraz przekonanie, że stanowią one ilustrację stanu umysłu twórcy. Prace Kośmieji utrzymane są w duchu estetyczno-emocjonalnym, dla którego tonacja barwna jest wartością nadrzędną w stosunku do pozostałych elementów formy plastycznej. Obok zestawów wysublimowanych, lecz wyrazistych kolorów, aspektem dopełniającym całość jego opowieści wizualnych są niezwykle powściągliwe, acz konsekwentnie przeprowadzone parcelacje płaszczyzn obrazów.

W zdecydowanej większości z nich mamy do czynienia z podziałem dwójkowym (czasem pojawia się w nich jeszcze jedno -trzecie cięcie), przy czym dolna część kompozycji (zazwyczaj proporcjonalnie mniejsza) jest w opozycji do dominującego w układzie fragmentu górnego.

Ta część kompozycji, wypełniona barwami świetlistymi i transparentnymi, kojarząca się bardziej ze sferą ducha i ruchliwości intelektualnej, jest konfrontowana ze statycznie ujętą częścią dolną, odczuwalną jako bardziej ziemską niż niebiańską. Barwy chromatyczne, nałożone na dopasowane do siebie niczym puzzle kształty, współgrają ze sobą, wytwarzając strumień konsonansowo brzmiących bodźców, kojarzących się z modlitwą, melorecytacją czy inkantacją. Obrazy Kośmieji wydają się próbować ewokowania tych stanów emocjonalnych, które wywołane zostały kontemplacją ambiwalentnych zasad bytu: istnienia i nicości, rozpadu i powstania, aktywności i bezwładu. Z nich to wyłania się zadziwiająco stabilna coincidetia oppositirum…

 

 

 


Artyści w Bohemie - Patronat


 


Zapraszamy do obejrzenia filmów ze spotkańFilm SEZON ARTYSCI W BOHEMIE 2011/2012

Film ARTUR ANDRUS

Film JUSTYNA STECZKOWSKA

Film MAREK NIEDŹWIECKI

Film ARTYŚCI W BOHEMIE SEZON 2010/2011

Film MACIEJ MALEŃCZUK

Film ADAM NOWAK (RAZ DWA TRZY)

Film JUREK OWSIAK

Film ANNA MARIA JOPEK

Film WOJCIECH PSZONIAK

Film ARTYŚCI W BOHEMIE 2010-2011

Film KATARZYNA FIGURA

Film KORA JACKOWSKA

Film ZBIGNIEW WODECKI

Film KRZYSZTOF ZANUSSI

Film JACEK WÓJCICKI

Film OLGA TOKARCZUK

Film WOJCIECH MANN

Film KRZYSZTOF KOWALEWSKI

Film GRAŻYNA WOLSZCZAK

Nasi dotychczasowi Goście cyklu Artyści w Bohemie

AKTORZY
Wojciech Pszoniak, Stanisław Mikulski, Cezary Żak, Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Jan Nowicki, Beata Tyszkiewicz,
Daniel Olbrychski, Stanisław Tym, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Kowalewski, Katarzyna Figura, Magdalena Zawadzka,
Grażyna Szapołowska, Wiktor Zborowski, Ewa Kasprzyk, Anna Seniuk, Cezary Żak, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Zbyszek Buczkowski, Jacek Borkowski, Stanisława Celińska

MUZYCY
Anna Maria Jopek, Adam Nowak, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka & John Porter, Andrzej Sikorowski, Hanna Banaszak, Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki, Kora -Olga Jackowska, Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Konrad Mastyło, Grzegorz Turnau, Izabela Trojanowska, Mieczysław Szcześniak

DZIENNIKARZE I PISARZE
Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki, Artur Andrus, Wojciech Mann, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Tomasz Raczek

REŻYSERZY
Krzysztof Zanussi

SPORTOWCY
Wojciech Fibak, Zbigniew Boniek, Aleksander Doba

PREZYDENTOWA
Jolanta Kwaśniewska