REZERWACJA ONLINE
Przyjazd
 Wyjazd

Artyści w Bohemie

13 marca 2023 roku – Anna Orska
Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek

BILETY WYPRZEDANE

Jej biżuterię noszą m.in  Sharon Stone, Andie MacDowell i Grażyna Torbicka. Teraz projektantka Anna Orska będzie gościem cyklu Artyści w Bohemie. O swoich inspiracjach opowie w rozmowie z Tomaszem Raczkiem. Spotkanie zbiegnie się z premiera nowej kolekcji projektantki. Będzie to wyjątkowa okazja, by  nabyć jej unikatową biżuterię. 

Na spotkanie z Anną Orską do Hotelu Bohema zapraszamy w poniedziałek 13 marca o godzinie 18:00. Wyjątkowej biżuterii Anny Orskiej nie da się pomylić z żadną inną. Jej nazwisko skojarzyć można z takimi markami jak Kruk, Deni Cler czy Swarovski, ale od lat tworzy pod własną marką”Orska”. Jej projekty pokazywane były na wystawach m.in. w Berlinie, Mediolanie i Nowym Jorku. W poszukiwaniu inspiracji podróżuje po całym świecie. Artystka wykonała kolekcje biżuterii z lokalnymi rzemieślnikami m.in. w Meksyku, Nepalu, Indonezji i Wietnamie.
„Mam klientki, które raz do roku przylatują z Kanady do Warszawy i od razu idą do mojego butiku. Są dumne, że noszą rzeczy polskich projektantów” – Orska opowiada „Gazecie Wyborczej”.
Projektantka stworzyła tysiące wzorów. Anna Orska jesst  prekursorką upcyklingu w polskim jubilerstwie. Metale i kamienie szlachetne łączy z nieoczywistymi materiałami. Stworzyła biżuterię m.in. ze starych lin żeglarskich, części samochodowych czy tysiącletniego drewna dębowego, pochodzącego z konstrukcji grodu Mieszka I na poznańskim Ostrowie Tumskim, z otoczaków z hiszpańskiego wybrzeża, fragmentów meteorytów, starych monet z Maroka czy bambusa z Tajlandii. Nie zawahała się użyć  ślusarskiego i hydraulicznego asortymentu, ołowianych żołnierzyków, mechanizmów zegarków, okuć ze starych bram czy  łusek od nabojów.
„Tworząc biżuterię dbam o to, by była wyrazista. Szukam czegoś ciekawego; czegoś co ma swoją historię” – mówi artystka.
Anna Orska nie tylko projektuje. Uwielbia samodzielnie wykonywać biżuterię:
„- Nie mogłabym zostawić maszyn, zamknąć się w ciszy i tylko projektować, nawet teraz, kiedy mam zespół zaufanych ludzi, bez których już nie wyobrażam sobie firmy. (..)  Zastanawiałam się, skąd bierze się ten mój wewnętrzny spokój, gdy siedzę przy maszynie. Może stąd, że w pracy ręcznej jest coś pierwotnego, co pozwala się zapomnieć tak jak wtedy, gdy patrzymy w ogień?” –  opowiada w wywiadzie dla Wysokich Obcasów.

Spotkanie z Anną Orską w poniedziałek 13 marca 2023 roku o godzinie 18:00.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie Pop-up Store z biżuterią projektantki.

Bilety  w cenie 300 zł /osoba  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną  czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

 

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5600 602

————————————————————————————————————————————————————————————————————
20 lutego 2023 roku – JACEK BRACIAK
Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek 

BILETY WYPRZEDANE

Ekscentryczny projektant mody, szef kuchni, ksiądz karierowicz, zbieracz złomu, trener  tenisa, policjant drogówki… a nawet  Tadeusz Kościuszko  –  postaci, w które wciela się Jacek Braciak nie można zapomnieć.  Teraz ten jeden z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych, telewizyjnych i teatralnych będzie gościem cyklu Artyści w Bohemie.

Jacek Braciak stworzył niezapomniane kreacje filmowe w topowych polskich produkcjach. Popularność przyniósł mu film „Edi” Piotra Trzaskalskiego.  Za rolę mieszkającego w przeznaczonej na rozbiórkę fabryce zbieracza złomu Jureczka został nagrodzony Orłem oraz Złotym Lwem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Jacek Braciak to też  jeden z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego. U tego reżysera zagrał w „Róży”, „Drogówce”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyniu” i „Klerze”. Za role w „Róży” i „Klerze” ponownie został uhonorowany  Orłami.
Kinomani doskonale pamiętają go również  m.in. z „Katynia” Wajdy, „Mojego wspaniałego życia” i „CórkiTrenera” Grzegorzka czy „Żeby nie było Śladów” Matuszyńskiego. W 2023 roku ma trafić na ekrany „Kos”, w którym aktor wciela się w postać  Tadeusza Kościuszki.
Jacek Braciak często występuje również w serialach. „Pitbull”, „BrzydUla”, „Kryminalni”, „Ludzie Chudego” czy „Czas honoru” to tylko kilka z serialowych produkcji, w których wystąpił.
Jak podkreślają recenzenci –  nie ma znaczenia czy to rola pierwszoplanowa czy drugoplanowa, teatr, film czy serial –  postaci zagrane przez Jacka Braciaka pamięta się zawsze.
W Wywiadzie dla Gazety Wyborczej Jacek Braciak tak opowiada o aktorstwie: „Momentem przełomowym w życiu zawodowym było spotkanie z Piotrem Trzaskalskim („Edi”, „Mistrz”), który mi zaufał i powiedział: „Stary, jesteś wspaniały. Tylko bądź sobą. Nie musisz od siebie uciekać”. To we mnie zapadło. Po kawałeczku nabierałem odwagi, odkrywałem się. Zrezygnowałem z moich aspiracji, aby być Robertem De Niro czy Tadeuszem Łomnickim. Stwierdziłem: „No dobra, będę Braciakiem”. To bardzo mnie uwolniło”.

Spotkanie z Jackiem Braciakiem w poniedziałek 20 lutego 2023 roku o godzinie 18:00.
Bilety  w cenie 300 zł /osoba  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5600 602

——————————————————————————————————————–

9  stycznia 2023 roku – JANUSZ CHABIOR
Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek

BILETY WYPRZEDANE!

Fot. Hanna Derecka

Grał wampira, zmęczonego życiem gangstera, oficera SB, użyczył też swojego głosu Włóczykijowi. Grał u Machulskiego,  Kolskiego czy Smarzowskiego, jest jednym z ulubionych aktorów Vegi.  Laureat Złotych Lwów – Janusz Chabior  – jeden z najbardziej charyzmatycznych rodzimych aktorów będzie gościem cyklu Artyści w Bohemie w styczniu 2023 roku!


Janusz Chabior  – wielokrotnie nagradzany aktor filmowy, teatralny i telewizyjny –  od lat występuje w słynnych polskich produkcjach. Zagrał m.in. w takich kasowych przepojach jak „Pitbull„, „Służby specjalne”, „Mała Moskwa”, „Różyczka”, „Hardkor Disko”, „Ślepnąc od świateł„, „Komisarz Alex”  „Botoks”,  „Wołyń„, „Furioza” czy „Jak pokochałam gangstera”.  Wystąpił także w holenderskim dramacie Mike’a van Diema „Charakter„, obsypanym wieloma nagrodami na całym świecie, w tym Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Wciąż zaskakuje nowymi kreacjami teatralnymi i filmowymi. W teatrze oglądać go można m.in. na scenie Teatru 6. Piętro, Polonii czy też Och-Teatru. Na dużym ekranie  natomiast oglądać go można właśnie  w świątecznej komedii Listy do M. 5”.
Najbardziej doceniono jego teatralną kreację w sztuce „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka  –  rewelacyjnie przyjętą przez krytyków i publiczność. Aktor otrzymał za nią szereg nagród. W 2010 roku odebrał Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni za najlepszą drugoplanową rolę męską w ekranizacji tej sztuki.
Od lat zachwyca swoją aktorską wszechstronnością. Jego nazwisko w obsadzie to gwarancja niezapomnianej kreacji, która przyciąga tłumy widzów. Jak to osiąga? – „Ja w aktorstwie lubię się wyżywać.“ „Lubię improwizować na planie. Kiedy spotykam reżysera otwartego na takie propozycje, to jestem w niebie” –  mówi o swojej pracy aktor.

Widzowie pokochali go za otwartość, duży dystans do siebie, rewelacyjne poczucie humoru i wielkie serce. W tym kontekście hitem okazał się występ aktora i jego żony Agaty Wątróbskiej w popularnym programie TVN „Power Couple”. Pokazali się jako doskonale zgrany duet. Zawsze uśmiechnięci i życzliwi. Ich żartobliwe rozmowy polubiła cała Polska.
Satyryczne zacięcie pary docenić mogą m.in. wszyscy obserwatorzy ich instagramowych profili.
Poza ekranem Janusz Chabior zasłynął też  jako opiekun psa Batmana. Piesel  towarzyszył artyście na planie filmowym „Kilka prostych słów”. Janusz Chabior tak bardzo się z nim zży, że postanowił go adoptować. Batman stał się przyjacielem rodziny na długie lata. Po jego śmierci Chabior zaadoptował Henia – psa okaleczonego podczas wojny w Ukrainie.
Dziś w akcji „Pies z kulawą nogą” wraz z marką KRUK’s different namawia do wsparcia porzuconych psów.

Spotkanie z Januszem Chabiorem w poniedziałek 9 stycznia 2023 roku o godzinie 18:00.
Bilety  w cenie 300 zł /osoba  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo.  Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5600 602

—————————————————————————————————————————————-

27 listopada 2022 roku – Andrzej Serweryn – BILETY WYPRZEDANE!

Grał u Stevena Spielberga i u boku Catherine Deneuve – Andrzej Seweryn –  aktor teatralny i filmowy, reżyser i szef warszawskiego Teatru Polskiego będzie gościem listopadowego spotkania Artyści w Bohemie, które poprowadzi Tomasz Raczek 

Jego ojciec marzył, by syn został oficerem, ale Andrzej Seweryn od najmłodszych lat pasjonował się teatrem, by po latach zostać uznanym przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza jednym z największych polskich aktorów dramatycznych.
Andrzej Seweryn  zadebiutował ponad 50 lat temu rolą Służącego w „Wujaszku Wani” Antoniego Czechowa na deskach Teatru Ateneum. Zachwycał na deskach teatru nie tylko w Polsce. Na narodowej scenie Francji zadebiutował tytułową rolą w „Don Juanie” Molièra. Jako trzeci cudzoziemiec w historii, otrzymał angaż do Comédie Française, jednego z najbardziej prestiżowych zespołów teatralnych na świecie. Był też członkiem trupy legendy teatru – Petera Brooka.
Jego pierwsza wybitna rola filmowa to Maks Baum w „Ziemi Obiecanej”  ale swoje najsłynniejsze kreacje stworzył  nie tylko u Andrzeja Wajdy.  W ciągu wieloletniej, międzynarodowej kariery współpracował z licznymi słynnymi reżyserami, m.in.  z Krzysztofem Zanussim, Agnieszką Holland, Jerzym Hoffmanem czy Stevenem Spielbergem.
Z sukcesem pracuje też z młodymi twórcami. Wystąpił m.in. w pełnometrażowym debiucie Jana Matuszyńskiego „Ostatnia Rodzina”. Rolą Zdzisława Beksińskiego zachwycił krytyków nie tylko w Polsce. Po premierze na łamach „wPolityce” można było przeczytać: „Andrzej Seweryn nie zagrał Zdzisława. On przeistoczył się w swoją postać, jak zwykł to robić Robert de Niro w swoich największych kreacjach aktorskich w latach 70. Seweryn tworzy najwybitniejszą rolę w karierze. Jego aktorstwo jest totalne”.
Słynny nowojorski tygodnik „Variety” pisał o nim: „Zdołał uchwycić zewnętrzny geniusz Zdzisława, bez słów ukazując jednak także czający się wewnątrz mrok, który sam Beksiński starał się ukrywać wszędzie poza swoją sztuką”.
Hitem okazała się też produkcja kolejnego debiutanta  –  Jana Holoubka –  serial „Rojst”, w  którym Andrzej Seweryn gra zgorzkniałego dziennikarza prowadzącego prywatne śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa. Produkcja stała się przebojem Netflixa zyskując miano jednej z najlepszych rodzimych produkcji serialowych.

(kadr z serialu „Królowa” – Courtesy of Netflix / Courtesy of Netflix)

Podobnym hitem Netflixa stała się również  serialowa produkcja  „Królowa”Recenzenci o roli  Seweryna piszą: „Sylwester po latach wraca w rodzinne strony. Nikt nie wie, że w walizce skrywa Lorettę, swoją sceniczną personę. Andrzej Seweryn w „Królowej” sprawdza się w obu wydaniach.” –  czytamy w Gazecie Wyborczej.

Miłośnicy  artysty znają z pewnością książkę „Andrzej Seweryn. Ja prowadzę”. To pasjonujący wywiad rzeka z aktorem. Jest mowa o teatrze, o filmie i polityce.  Są wspomnienia z dzieciństwa, młodości i z początków pracy artystycznej.
Nie zabraknie tego również na spotkaniu w Hotelu Bohema. Rozmowę z  Andrzejem Sewerynem poprowadzi krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.
Będziemy mieli również okazję zaśpiewać aktorowi „Sto lat” z okazji imienin.

Spotkanie 27 listopada 2022 roku o godzinie 17:00.
Bilety  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo, 
specjalnie przygotowaną na tę okazję przez Szefa Kuchni Restauracji Weranda.

Bilety można zakupić w recepcji Hotelu Bohema.

 

NA PAŃSTWA ZAPYTANIA CZEKAMY POD ADRESEM

rezerwacja@hotelbohema.pl lub +48 52 5600 602


 

 


GALERIA HOTELU BOHEMA

Hotel Bohema zaprasza na wystawę Nataszy Piskorskiej. W jej obrazach w niezwykły sposób  życie codzienne, z poczuciem humoru, przeplata się ze światem wyobraźni i snów.

 

„Wszystkie smaki życia” to tytuł wystawy obrazów Nataszy Piskorskiej, którą oglądać można we wnętrzach hotelu Bohema.  Obrazy artystki  są bardzo osobiste, a przy tym otwarte na interpretację. Wzruszające i wywołujące uśmiech odbiorcy.

Ludzie dostają skrzydeł, koty grają na fortepianie

Natasza Piskorska używa śmiałych barw i pociągnięć pędzla. Nie unika mocnych kontrastów. Postacie w jej obrazach śmiało odrywają się od ziemi, koty nabierają cech ludzkich i grają na fortepianie, ptaki i ryby nawiązują kontakt z postaciami, pary tańczą na dachach.

– Są różne rodzaje wyobraźni. Wielu odnajduje w niej horrory, zjawy i powidoki. Ja posiadam raczej wyobraźnię pocieszycielkę – mówi artystka. –  Odnajduję w niej miejsce, w którym mogę się schronić. Namalować świat lepszy, taki jakim chcę aby był. Skoczyć zawsze trochę w bok, w tę weselszą stronę życia.  W soczyste kolory. W ciszę , bo pomysły biorą się z ciszy. Z łażenia, włóczenia się bez celu, błądzenia, szukania wczorajszego dnia. Lubię , gdy obraz , ma jakąś swoją opowieść. Moje obrazy , powstają na podstawie, prawdziwych historii i bardzo wielu domysłów. W proporcjach – jedna łyżka codzienności, pięć łyżek magii i bardzo wielu fantazji do smaku. Najbardziej lubię, gdy moje obrazy stają się  pretekstem do rozmów o życiu, o wszystkich smakach życia – opowiada.

Obrazy pokazujące bliskie nam wszystkim emocje, mają spore grono miłośników. Kilkaset z nich znalazło miejsce w kolekcjach prywatnych  na całym świecie poczynając od Kanady i Stanów Zjednoczonych Ameryki, poprzez Europę, po Chiny i Australię.

Bohema – mekka artystów

Sztuka Nataszy Piskorskiej przypadła do gustu  Joannie i Januszowi Franczakom, właścicielom jedynego w regionie pięciogwiazdkowego hotelu Bohema.

– Bohema jak sama nazwa wskazuje to mekka artystów – mówi Piskorska. – Nigdy nie lubiłam chować się w galeriach. Wystawa w hotelu to spotkanie z ludźmi, możliwość bezpośredniego kontaktu. Dlatego już 10 lat temu skontaktowałam się z właścicielami Bohemy i natychmiast zgodzili się na wystawę. Wspaniale mieć takich mecenasów – mówi artystka.

– Obrazy Nataszy mają niezwykłą energię i niezwykły czar,  dlatego znów organizujemy wystawę jej prac. Bardzo podoba się naszym gościom, a to ludzie z całego świata. Często decydują się na kupno obrazów i tym sposobem zabierają z Bohemy do domu niezwykłe pamiątki – mówi Franczak, która w hotelowych wnętrzach prezentowała już m.in dzieła z kolekcji Wojciecha Fibaka czy ostatnio bydgoszczanina Jana Kośmiei. Obecnie jego obrazy stanowią stałą ekspozycję nowootwartego przez Franczaków Pałacu Suchary.

Sztuka z Torunia na murach Bydgoszczy
Natasza Piskorska mieszka i tworzy w Toruniu. Kamienice, bramy, ratusz, toruńska starówka nie tylko stale powracają na płótna artystki. Artystka tworzy też obrazy na ścianach toruńskich kamienic i podwórek, maluje wnętrza znanych pubów i restauracji. Dzięki Franczakom, sztuka artystki jest doskonale znana również wszystkim bydgoszczanom.

–  Wystarczy wybrać się na Stary Rynek do restauracji Katarynka, gdzie na ścianach oglądać można jej obrazy, a na sufitach rozkwitłą malowana jej ręką zieleń, w której kryją się papugi i małpki. Mural przed restauracją Weranda w Parku Kazimierza Wielkiego to też dzieło Nataszy, podobnie jak obrazy w Dworze Hulanka przy Karczmie Rzym. Miały prowokować do tańca i zabawy. Udało się. Nasi goście je uwielbiają  – opowiada Joanna Franczak. –  Natasza malowała też obrazy dla gości naszego cyklu Artyści w Bohemie. Ostatnio obdarowała mistrza plakatu Andrzeja Pągowskiego, który przed laty docenił jej sztukę i zaprezentował ja na łamach polskiej edycji Playboya, którego był dyrektorem artystycznym. Jeden ze swoich obrazów Natasza przeznaczyła też na aukcję Stowarzyszenia Bydgoskiej Fontanny Potop, którego jestem prezesem, a które co roku w sierpniu organizuje koncerty.
Wystawa „Wszystkie smaki życia” w hotelu Bohema przy ul. Konarskiego 9. Do hotelu można wejść również przez restaurację Weranda w Parku Kazimierza Wielkiego.

Na miejscu można też kupić obrazy artystki.

Więcej na: nataszapiskorska.pl oraz hotelbohema.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Artyści w Bohemie - Patronat


 


Zapraszamy do obejrzenia filmów ze spotkańFilm SEZON ARTYSCI W BOHEMIE 2011/2012

Film ARTUR ANDRUS

Film JUSTYNA STECZKOWSKA

Film MAREK NIEDŹWIECKI

Film ARTYŚCI W BOHEMIE SEZON 2010/2011

Film MACIEJ MALEŃCZUK

Film ADAM NOWAK (RAZ DWA TRZY)

Film JUREK OWSIAK

Film ANNA MARIA JOPEK

Film WOJCIECH PSZONIAK

Film ARTYŚCI W BOHEMIE 2010-2011

Film KATARZYNA FIGURA

Film KORA JACKOWSKA

Film ZBIGNIEW WODECKI

Film KRZYSZTOF ZANUSSI

Film JACEK WÓJCICKI

Film OLGA TOKARCZUK

Film WOJCIECH MANN

Film KRZYSZTOF KOWALEWSKI

Film GRAŻYNA WOLSZCZAK

Nasi dotychczasowi Goście cyklu Artyści w Bohemie

AKTORZY
Wojciech Pszoniak, Stanisław Mikulski, Cezary Żak, Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Jan Nowicki, Beata Tyszkiewicz,
Daniel Olbrychski, Stanisław Tym, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Kowalewski, Katarzyna Figura, Magdalena Zawadzka,
Grażyna Szapołowska, Wiktor Zborowski, Ewa Kasprzyk, Anna Seniuk, Cezary Żak, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Zbyszek Buczkowski, Jacek Borkowski, Stanisława Celińska

MUZYCY
Anna Maria Jopek, Adam Nowak, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka & John Porter, Andrzej Sikorowski, Hanna Banaszak, Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki, Kora -Olga Jackowska, Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Konrad Mastyło, Grzegorz Turnau, Izabela Trojanowska, Mieczysław Szcześniak

DZIENNIKARZE I PISARZE
Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki, Artur Andrus, Wojciech Mann, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Tomasz Raczek

REŻYSERZY
Krzysztof Zanussi

SPORTOWCY
Wojciech Fibak, Zbigniew Boniek, Aleksander Doba

PREZYDENTOWA
Jolanta Kwaśniewska