Hotel Bohema Bydgoszcz
Hotel

Restauracja

SPA
  +48 52 5 600 602
rezerwacja@hotelbohema.pl
  +48 52 5 600 600
weranda@hotelbohema.pl
  +48 52 582 64 40
EN

Darmowe WiFi
REZERWACJA ONLINE

Przyjazd
Wyjazd

Artyści w Bohemie

BOHEMA BOUTIQUE HOTEL & SPA
Już od dziesięciu lat w stylowych wnętrzach pięciogwiazdkowego hotelu Bohema organizujemy spotkania ze znanymi osobistościami świata kultury, sztuki i sportu w cyklu „Artyści w Bohemie”.

Zaczynaliśmy od małych form teatralnych z udziałem aktorów z Bydgoszczy i Torunia.
Obecnie robimy fantastyczne spotkania ze wspaniałymi ludźmi, znanymi w kraju i poza jego granicami. Są to ludzie wyjątkowi, charyzmatyczni, często kontrowersyjni. Takie spotkania zaplanowane są raz
w miesiącu, a gwarantem ich wysokiego poziomu jest prowadzący – sam TOMASZ RACZEK,
który mówi: Magiczna sytuacja polegająca na tym, że naprzeciwko siebie siada dwoje ludzi,
którzy patrzą sobie w oczy, a potem szczerze rozmawiają o tym, co naprawdę ważne i ciekawe,
nie ma sobie równych”
.

Zapraszamy do inspirujących rozmów w unikatowej przestrzeni Restauracji Weranda z widokiem na Fontannę Potop w Parku Kazimierza Wielkiego. Zapraszamy do wymiany myśli, emocji, opinii i kontaktów.
W kameralnym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 50 osób,a uczestnicy mają możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z zaproszonymi Gośćmi.
Każde spotkanie przywołuje atmosferę wykwintu, ma niepowtarzalny scenariusz, a wieńczy je szczególnie na tę okazję przygotowana kolacja przez szefa kuchni Kamila Strawiaka, która zainspirowana jest twórczością Gwiazdy wieczoru.

Podczas kolejnych sezonów powstały nowe formy cyklu „Artyści w Bohemie”. Były małe formy teatralne, a Tomasz Raczek zainspirował nas do Butikowego Art- Kina w Bohemie, czyli projekcji filmowych i wspólnych dyskusji po nich, które prowadzi sam mistrz.

 


14 kwietnia 2019 r. godz. 17.00 Restauracja Weranda Hotelu Bohema

ANDRZEJ PĄGOWSKI
Kilka scenografii, kilkanaście murali, kilkadziesiąt okładek, kilkaset portretów, kilka tysięcy rysunków, ale przede wszystkim PLAKATY.
Pracował dla Kurosawy, Felliniego, Scorsese i Bergmana, ale także dla Kieślowskiego, Wajdy, a ostatnio także dla Smarzowskiego.
Jego prace znajdują się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowy Jorku i San Francisco, w Centrum Pompidou w Paryżu, Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.
Metropolitan Museum of Modern Art umieściło jego „Uśmiech Wilka” wśród 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej w zbiorach MoMA.
Jest laureatem kilkudziesięciu nagród polskich i zagranicznych, wśród których warto wymienić kilkanaście najwyższych trofeów na Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny (w tym 6 Złotych Medali i tytuł The Best of Show) w Los Angeles oraz kilka nagród głównych na Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago.

Autorskie reprinty plakatów dostępne w Andrzej Pągowski Art. Gallery powstają z wykorzystaniem barwników najwyższej jakości, na papierze o podwyższonych walorach artystycznych. Ich podstawą są scany oryginalnych prac. W odróżnieniu od na ogół wyblakłych pierwodruków z minionych lat, mają oryginalną, intensywną kolorystykę. Dzięki temu są bardzo dekoracyjne i stanowią interesujący element wystroju wnętrz.

Bilet w cenie 180 zł obejmuje wstęp na spotkanie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo, specjalnie przygotowaną na tę okazję przez szefa kuchni restauracji Weranda.
Ilość miejsc ograniczona!
Bilety na spotkanie można zakupić w recepcji Hotelu Bohema lub on-line

 

 


 


GALERIA HOTELU BOHEMA

IMG_0896-2

Wystawa malarstwa Jana Kośmiei.
Zdjęcia: Anita Michniewska

Jan Kośmieja urodził się w 1983 roku. Jest absolwentem Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych; dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2016 roku w Pracowni Malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego.Dominującym doznaniem, jakie wytwarza się podczas obcowania z eksponowanymi obrazami Jana Kośmieji, jest poczucie ponadzmysłowości powołujących je do istnienia artystycznych wizji oraz przekonanie, że stanowią one ilustrację stanu umysłu twórcy. Prace Kośmieji utrzymane są w duchu estetyczno-emocjonalnym, dla którego tonacja barwna jest wartością nadrzędną w stosunku do pozostałych elementów formy plastycznej. Obok zestawów wysublimowanych, lecz wyrazistych kolorów, aspektem dopełniającym całość jego opowieści wizualnych są niezwykle powściągliwe, acz konsekwentnie przeprowadzone parcelacje płaszczyzn obrazów.

W zdecydowanej większości z nich mamy do czynienia z podziałem dwójkowym (czasem pojawia się w nich jeszcze jedno -trzecie cięcie), przy czym dolna część kompozycji (zazwyczaj proporcjonalnie mniejsza) jest w opozycji do dominującego w układzie fragmentu górnego.

Ta część kompozycji, wypełniona barwami świetlistymi i transparentnymi, kojarząca się bardziej ze sferą ducha i ruchliwości intelektualnej, jest konfrontowana ze statycznie ujętą częścią dolną, odczuwalną jako bardziej ziemską niż niebiańską. Barwy chromatyczne, nałożone na dopasowane do siebie niczym puzzle kształty, współgrają ze sobą, wytwarzając strumień konsonansowo brzmiących bodźców, kojarzących się z modlitwą, melorecytacją czy inkantacją. Obrazy Kośmieji wydają się próbować ewokowania tych stanów emocjonalnych, które wywołane zostały kontemplacją ambiwalentnych zasad bytu: istnienia i nicości, rozpadu i powstania, aktywności i bezwładu. Z nich to wyłania się zadziwiająco stabilna coincidetia oppositirum…

 

 

 


Artyści w Bohemie - Patronat


 


Zapraszamy do obejrzenia filmów ze spotkańFilm SEZON ARTYSCI W BOHEMIE 2011/2012

Film ARTUR ANDRUS

Film JUSTYNA STECZKOWSKA

Film MAREK NIEDŹWIECKI

Film ARTYŚCI W BOHEMIE SEZON 2010/2011

Film MACIEJ MALEŃCZUK

Film ADAM NOWAK (RAZ DWA TRZY)

Film JUREK OWSIAK

Film ANNA MARIA JOPEK

Film WOJCIECH PSZONIAK

Film ARTYŚCI W BOHEMIE 2010-2011

Film KATARZYNA FIGURA

Film KORA JACKOWSKA

Film ZBIGNIEW WODECKI

Film KRZYSZTOF ZANUSSI

Film JACEK WÓJCICKI

Film OLGA TOKARCZUK

Film WOJCIECH MANN

Film KRZYSZTOF KOWALEWSKI

Film GRAŻYNA WOLSZCZAK

Nasi dotychczasowi Goście cyklu Artyści w Bohemie

AKTORZY
Wojciech Pszoniak, Stanisław Mikulski, Cezary Żak, Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Jan Nowicki, Beata Tyszkiewicz,
Daniel Olbrychski, Stanisław Tym, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Kowalewski, Katarzyna Figura, Magdalena Zawadzka,
Grażyna Szapołowska, Wiktor Zborowski, Ewa Kasprzyk, Anna Seniuk, Cezary Żak, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Zbyszek Buczkowski, Jacek Borkowski, Stanisława Celińska

MUZYCY
Anna Maria Jopek, Adam Nowak, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka & John Porter, Andrzej Sikorowski, Hanna Banaszak, Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki, Kora -Olga Jackowska, Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Konrad Mastyło, Grzegorz Turnau, Izabela Trojanowska, Mieczysław Szcześniak

DZIENNIKARZE I PISARZE
Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki, Artur Andrus, Wojciech Mann, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Tomasz Raczek

REŻYSERZY
Krzysztof Zanussi

SPORTOWCY
Wojciech Fibak, Zbigniew Boniek, Aleksander Doba

PREZYDENTOWA
Jolanta Kwaśniewska