REZERWACJA ONLINE
Przyjazd
 Wyjazd

Śniadanie na Trawie z Tomaszem Raczkiem

Już w sobotę 3 czerwca zapraszamy na piknik „Śniadanie na Trawie”, którego Gościem będzie Tomasz Raczek.

Do Bydgoszczy przyjedzie z premierą swojej nowej książki „Perła z Lamusem”

Piknik z Tomaszem Raczkiem  

Malownicze otoczenie jakim jest dla Restauracji Weranda park Kazimierza Wielkiego z monumentalną Fontanną Potop zainspirowało nas do stworzenia cyklu pikników, których nazwa nawiązuje do słynnego dzieła Édouarda Maneta „Śniadanie na Trawie”.
Już pierwsza edycja w czerwcu 2019 roku okazała się sukcesem i przyciągnęła tłumy bydgoszczan.
To okazja, by zacząć dzień od relaksu, spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Wystarczy przyjść do parku z kocem i koszem piknikowym. Uczestnicy mogą też nabyć zestawy piknikowe przygotowane przez szefa kuchni Restauracji Weranda i jego zespół. Jak zawsze, nie zabraknie też doskonałej kawy i słodkości.

Tym razem sobotnie przedpołudnie spędzimy z Tomaszem Raczkiem – znanym miłośnikiem i znawcą kina, wydawcą i publicystą oraz gospodarzem cyklu „Artyści W Bohemie”. Do Bydgoszczy  przyjedzie ze swoją premierową książką „Perła z Lamusem”, o której opowie podczas spotkania autorskiego w trakcie pikniku. Podczas Śniadania na Trawie będzie też okazja kupić książkę „Perła z Lamusem”. Dostępne będzie również specjalne wydanie kolekcjonerskie.

Spotkanie i książka  dla miłośników kina   

Legenda duetu krytyków filmowych Zygmunta Kałużyńskiego i Tomasza Raczka, którzy w telewizyjnym cyklu „Perły z lamusa” przez ponad dziesięć lat prezentowali historię kina jako fantastyczną przygodę i zarazem rozwibrowane lustro współczesnego świata, trwa do dzisiaj i nic nie wskazuje, by siła tej pamięci miała słabnąć.

Książka „Perła z Lamusem” nie powstałaby, gdyby nie prośby widzów, by opowiedzieć o fenomenie duetu i o tajemnicy jego sukcesu. Stała się ona też okazją do przypomnienia oryginalności dialogów, które prowadzili Kałużyński i Raczek, a także przybliżenia historii ich rozwijającej się na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza XX wieku współpracy. 

Czytelnik znajdzie tu barwne opowieści o najbardziej kochanych filmach z przeszłości. Nie zawsze tych najbardziej utytułowanych, nie tych najwyżej ocenianych przez filmoznawców, ale właśnie tych najbardziej kochanych przez widzów. Kalejdoskop anegdot filmowych łączy się tu z nie mniej sensacyjnymi, czasem zabawnymi perypetiami autorów „Pereł z lamusa”, które przeżywali podczas tworzenia ich telewizyjnego cyklu. Dzięki tej historii wielu miłośników filmów, którzy lubią o nich dyskutować, ma szansę przekonać się, że spór nie musi być kłótnią, a inne zdanie powodem wykluczenia. Że nawet w dzisiejszym zerojedynkowym świecie jest miejsce dla ludzi, którzy potrafią się różnić w sposób, który ich zbliża, a nie oddala. Ta książka jest o przyjaźni.

Marcin Szczygielski  – pisarz, dziennikarz oraz dyrektor kreatywny wydawnictwa Latarnik, które wydało książkę  „Perła z Lamusem” – tak pisze o kultowym programie Raczka i Kałużyńskiego:  „Pierwsze „Perły z lamusa” zostały wyemitowane w 1989 roku. Dla mnie oraz dla moich licealnych koleżanek i kolegów stały się wydarzeniem. Tomasz Raczek i Zygmunt Kałużyński udowodnili nam, że dawne filmy to nie zakurzone ramoty. Skąd! Te filmy żyją! Nadal wywołują emocje i potrafią zachwycać. Wciąż uświadamiają nam, czym jest otaczający nas świat, i pomagają go nam zrozumieć. Dzięki „Perłom z lamusa” dotarło do mnie, że film nie ma daty przydatności do oglądania. Za to już zawsze będę wdzięczny Tomkowi i Zygmuntowi”.

Śniadanie na Trawie z Tomaszem Raczkiem
Sobota, 3 czerwca, godzina 10:30.
Park Kazimierza Wielkiego przy Restauracji  Weranda. 
Wstęp wolny.
Piknikowy zestaw śniadaniowy od 35 zł.
Informacje: 52 5 600 600

Chcesz zorganizować wraz z nami Śniadanie na Trawie? Zapraszamy do współpracy.
Kontakt: 
pr@hotelbohema.pl lub 733 594 694